راهنمای خرید تاج گل برای سلایق و مناسبت‌های مختلف | گل فروشی آنلاین نازی‌گل

از اونجاکه برای خرید تاج گل قراره هزینه نسبتاً زیادی پرداخت کنید و قطعاً اون رو برای رویداد خاصی لازم دارید، انتخاب گزینه‌ای که هم با مناسبت موردِنظر هماهنگ باشه و هم احساس و ارادت شما رو به گیرنده منتقل کنه، خیلی اهمیت داره. تازه اگه آشنا نبودن شما با یک سری قانونِ نانوشته درباره چیدمان تاج گل و انتظار یک تاج گل لوکس و سفارشی رو هم به این موارد اضافه کنیم، کار حسابی سخت می‌شه. 🧐

یک گل‌فروشِ باسلیقه شاید بتونه به شما کمک کنه اما اگه خودتون هم کمی اعمال سلیقه کنید، کارِ زیبایی از آب درمیاد البته به‌شرطی‌که درباره طراحی تاج گل، مسائلی رو از قبل بدونید. تو این مطلب نازی‌گل راهنمای خوبی برای خرید تاج گل آماده کرده که مطالعه‌اش خالی از لطف نیست. 😉

چرا تاج گل هدیه می‌دهیم؟

گل‌ها وسیله‌ای برای ابرازِ احساسات ما به دیگران هستن که می‌تونیم در لحظات شادی و غم از انرژی خوب و قدرت تسلای اون‌ها بهره ببریم. جالبه بدونید هدیه دادن گل تنها به ما آدم‌ها محدود نمی‌شه و برخی حیوانات مثل سنجاب‌ها، برای جلب نظر شریک خودشون به اون گل 🌹هدیه می‌دن!

سفارش تاج گل یک روش رسمی برای هدیه دادن گل به مناسبت‌های خیلی خاص محسوب می‌شه. اگه قصد خرید تاج گل داشته باشید و به یک گلفروشی مراجعه کنید، اولین سؤالی که از شما می‌پرسن اینه که تاج گل رو برای چه مناسبتی می‌خواید؟

حتی اگه برای خرید آنلاین تاج گل به یک گلفروشی آنلاین مثل نازی‌گل سر بزنید، متوجه تفکیک تاج گل بر اساس مناسبت‌ها می‌شید. فرقی نمی‌کنه تاج گل رو برای یک مناسبت شادی‌بخش بخواید و یا ناراحت‌کننده؛ در هر دو صورت این محصول می‌تونه با طراحی خودش همدلی و همراهی شما با صاحب مراسم رو نشون بده. اما کِی و کجا سفارش تاج گل درست و چه موقع غلطه؟ در ادامه به این سؤال پاسخ می‌دیم.

برای چه مناسبت‌هایی تاج گل بخریم و چه مناسبت‌هایی نه؟!

خرید تاج گل برای هر موقعیتی ایده خوبی نیست و گاهی زیاده‌روی به نظر میاد. اما برای چه نوع مناسبت‌هایی می‌شه تاج گل هدیه داد؟ یا برای چه مناسبت‌هایی بهتره سراغ گزینه‌های ساده‌تر مثل دسته گل یا سبد گل بریم؟

لازم دیدیم در این راهنمای خرید تاج گل برای سلایق و مناسبت‌های مختلف به این اشاره کنیم که همیشه  و همه‌جا خرید اون رو توصیه نمی‌کنیم.

هدیه دادن شاخه گل و یا دسته گل در هر شرایطی ممکن و قابل پذیرشه اما تاج گل یک محصول متفاوته که تنها برای موقعیت‌های خاص هدیه داده می‌شه. الزام خرید تاج گل مناسبتی رو بر اساس صمیمیت، احترام، ارزش و اهمیت یک رویداد برای خریدار و دریافت کننده اون مشخص می‌کنیم.

مثلاً اینکه اگر به مراسم نامزدی یا عروسی دعوتید و جزء اقوام درجه یک عروس و داماد نیستید یا با میزبان رودربایستی و رابطه خیلی رسمی ندارید، خرید سبد گل شایسته‌تره. می‌شه گفت در مراسم‌هایی که بار مثبت دارن باید به طور مستقیم و بدون اغراق رابطه خودتون با میزبان رو ارزیابی کنید و متناسب با اون برای سفارش تاج گل مناسبتی تصمیم بگیرید. البته این موضوع رو در مراسم‌های تسلیت و ختم جور دیگه‌ای تحلیل می‌کنیم. در این مراسم‌ها تعارفات بیشتری جریان داره و باید ارزش والای شخص از دست رفته نزد خودمون رو به بهترین شکل نشون بدیم. پس در این چنین موقعیتی خرید تاج گل ترحیم اولویت بیشتری پیدا می‌کنه.

❗امیدوارم این قاعده رو به خوبی توضیح داده باشم. درمجموع تاج گل رو برای مناسبت‌های زیر خریداری می‌کنن:

تاج گل ترحیم/ تسلیت/ ختم

تاج گل نامزدی، عقد و عروسی

تاج گل تبریک، افتتاحیه و نمایشگاهی

برای تبریک ارتقاء شغلی، افتتاح شعبه، راه‌اندازی مغازه و فروشگاه، سخنرانی، همایش و ... هم خرید تاج گل مناسبتی خیلی رایجه. به خصوص اشخاص و برندها از این روش برای عنوان شدن نام خودشون در مراسم‌های مختلف و عرض احترام به شخص دریافت کننده استفاده می‌کنن.

تاج گل‌های مناسبتی چگونه از هم تفکیک می‌شوند؟

اشاره کردیم که برای هر مناسبت تاج گل مخصوص همون مناسبت رو سفارش می‌دن. مثلاً برای تبریک عروسی تاج گل عروسی یا برای مراسم ختم، تاج گل ختم آماده می‌شه. اما این موضوع به چه معنیه؟ گل که همون گُله پس چجوری می‌شه اون رو برای مراسم ختم یا تبریکِ تولد، متفاوت عرضه کرد؟

در جواب باید به چهار اِلِمان تفکیک کننده در ساخت انواع تاج گل اشاره کنم که در ادامه فلسفه هر کدوم رو براتون توضیح می‌دم:

⚜️ نوع گل

شاید تصور کنید گل‌‌ها همه زیبا هستن و نمی‌شه بین اون‌ها برای مناسبت‌های مختلف تفاوت قائل شد، اما باید بهتون بگم که تاحدودی در اشتباهید. 🙄 گل‌ها در گذر زمان و در ترکیب با هم به یک نماد تبدیل شدن. مثلاً گل گلایل رو بیشتر برای مراسم‌های اندوه به کار می‌برن یا گل رز رو در مناسبت‌های عاشقانه استفاده می‌کنن.

این کار می‌تونه به شکل ظاهری گل یا برداشت‌های فرهنگی که حتی در شعر شاعران یک منطقه هم تجلی پیدا می‌کنه مربوط باشه. در هر صورت این مسئله‌ برای طراحی تاج گل محدودیت‌ها و قوانین خاصی به وجود میاره و گل‌فروش‌ها معمولاً اون رو رعایت می‌کنن. البته که این موضوع وحی منزل نیست و می‌شه بر اساس سلیقه خریدار و گل‌فروش تغییرش داد.

⚜️ رنگ گل

مسئله رنگ گل‌ها هم در خرید تاج گل مناسبتی بسیار اهیمت داره. مثلاً در تاج گل تسلیت از رنگ‌های خنثی مثل رنگ سفید استفاده بیشتری می‌شه ولی در تاج گل تبریک رنگ‌های شاد و متنوع به کار می‌بریم.

⚜️ رنگ تزئینات

به جز رنگ گل‌، رنگ تزئینات استند گل هم در تعیین مناسبت اون تاثیر گذاره. استفاده از روبان‌ها و پارچه‌های تیره برای تاج گل ختم و برعکس رنگ‌های شاد در تاج گل مناسبتی شاد مرسومه.

⚜️ چینش

نحوه چینش هم می‌تونه در تاج گل‌های مناسبتی با هم تفاوت داشته باشه. گفتیم که رنگ‌های شاد در تاج گل‌های حاوی پیام تبریک بیشتر استفاده می‌شن وتعداد بیشتر یا چینش پراکنده بین رنگ‌های خنثی دارن تا به اون شکل زنده‌تری بدن. تاج گل‌های مخصوص مناسبت‌های شاد، شلوغ‌تر و پرهیاهو‌تر به نظر می‌رسن و از ترکیب رنگ‌های شاد و گونه‌های متنوع تشکیل شدن. تعداد طبقات تاج گل یا مسئله اندازه اون هم به بحث چینش مربوطه و اهمیت رویداد رو به ما نشون می‌ده.

⚜️ پلاکارد

این آخرین موضوع در تفکیک تاج گل‌ها از همدیگه است که حتی وقتی ساختار معنی مناسبت رو نشون نمی‌ده می‌تونه به ما کمک کنه مناسبت رو تشخیص بدیم. اگر دقت کرده باشید روی تاج گل کاغذی می‌چسبونن که شامل اطلاعاتی درباره نوع مناسبت، تحویل گیرنده و تحویل دهنده و غیره است. خود محتوا یا حاشیه و رنگ اون کاغذ هم می‌تونه نشون دهنده مناسبت تاج گل باشه.

خرید اینترنتی تاج گل چه مزایایی دارد؟

حالا که با انواع تاج گل و قوانین و روش‌های طراحی اون آشنا شدید, نوبت اینه که به یک سؤال اساسی پاسخ داده بشه؛ اینکه تاج گل رو از کجا بخریم؟

خوشبختانه در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که بازارها روز‌به‌روز در دسترس‌تر و بزرگ‌تر می‌شن. این‌روزها به دلیل تنوع کالا و امکان خرید اینترنتی، دغدغه‌های ما برای خرید کالای مورد نظرمون کم‌تر شده و درباره خرید تاج گل هم به همین شکله.

سفارش تاج گل رو می‌تونید حضوری یا اینترنتی انجام بدید که هر روش مزایا و معایب خاص خودش رو داره. اگر زمان کافی برای سر زدن به گل‌فروشی‌ها و انتخاب تاج گل رو ندارید، بهتره سری به گل فروشی‌های آنلاین بزنید. خوبی این روش اینه که می‌تونید تصویر نهایی از چیزی که قراره تحویل بگیرید رو ببینید. همین‌طور به تنوع بالاتری دسترسی دارید و با قیمت‌های رقابتی خریدتون رو انجام می‌دید.

خبر خوب برای تهرانی‌های عزیز اینکه می‌‌تونید خرید تاج گل در تهران رو از طریق فروشگاه نازی‌گل انجام بدید. در فروشگاه ما کلی طرح و رنگ از تاج گل‌های مناسبتی وجود داره که می‌تونید بین اون‌ها انتخاب کنید یا اینکه با یک تماس طرح موردِنظرتون رو سفارش بدید. 🥰

دیدگاه کاربران

ارسال یک دیدگاه

هیچ یک از اطلاعات وارد شده به جز نام شما منتشر نخواهند شد شده اند.

عملیات انجام شد