آشنایی با انواع تاج گل | گل فروشی آنلاین نازی‌گل

تو این مقاله می‌خوایم شمارو با انواع تاج گل و روش‌های دسته بندی اون آشنا کنیم. اگه قصد خرید تاج گل دارید، این راهنما برای انتخاب کمک‌تون می‌کنه و ویژگی‌های تمام طبقه‌بندی‌های رایج رو شرح می‌ده؛ اگه موافقید بریم که با اون‌ها آشنا بشیم. 😎

تاج گل بازار متنوعی داره و برای همه سلیقه‌ها و همه موقعیت‌ها تاج گل مناسب پیدا می‌شه. اما اینکه گل‌فروش‌ یا خریدار چطور این دسته بندی‌ها رو می‌شناسه و اینکه چطور گزینه مناسب رو آماده یا خریداری می‌کنه، در ادامه توضیح می‌دیم. به‌طور خلاصه 3 روش برای دسته بندی تاج‌های گل وجود داره که به‌صورت زیره:

◀️ براساس مناسبت

◀️ براساس اندازه و شکل ظاهری

◀️ بر اساس اهمیت رویداد

هر کدوم از این روش‌های دسته بندی باعث می‌شه طراحی تاج گل با سبک و سیاق خاصی انجام بگیره. در ادامه بیشتر این موضوع رو باز می‌کنیم. 👇

انواع تاج گل بر اساس مناسبت

تاج گل مناسبتی همون‌طور که از اسمش معلومه، برای یک رویداد و مناسبت خاص آماده و شکل ظاهری اون متناسب با ماهیت رویداد طراحی می‌شه. اما چه لزومی به این کار هست؟ 

توجه داشته باشید هر عنصری که در تاج گل استفاده می‌کنیم، در هر جامعه تعریف و برداشت خاص خودش رو داره. مثلاً ما ایرانی‌ها رنگ‌های شاد رو در رویدادهای خوشحال‌کننده و رنگ‌های خنثی و تیره رو در مناسبت‌های غم‌انگیز استفاده می‌کنیم. یا اینکه بعضی گل‌ها مثل گل رز مفهوم عشق و علاقه رو می‌رسونن یا از گلایل بیشتر برای ساخت انواع تاج گل تسلیت استفاده می‌کنیم. البته این کاربردها قطعی و همیشگی نیستن ولی خب، تصوریه که گاهاً وجود داره و همین مسئله محدودیت‌‌هایی رو در طراحی انواع تاج گل پیش پای ما می‌ذاره. دسته بندی‌های رایج در تاج گل مناسبتی به شرح زیره:

✔️ تاج گل تسلیت یا تاج گل ختم

یکی از کاربردهای مرسوم تاج گل، اهدای اون در مراسم ختم هستش که نشان‌دهنده هم‌دردی با خانواده و دوستان شخص از دست رفته است. در طراحی این نوع تاج گل رنگ سفید، زرد یا کرم غالبه و از تنوع گل محدودی در اون استفاده می‌شه. معمولاً تاج گل تسلیت رو با یک حریر و روبان سیاه و کارتی برای ابراز هم‌دردی ارسال می‌کنن. تاج گل ختم باید جوری طراحی بشه که با عطر بی‌نظیر و ظاهر آرامش‌بخشش برای حاضران در مراسم تسلی به همراه بیاره.

در طراحی انواع تاج گل تسلیت بحث دوام گل‌ها اهمیت زیادی داره و استفاده از گل‌هایی مثل گلایل، رز سفید، لیلیوم، گل مریم، آنتوریوم، داوودی، مینا و اورینتال در اون خیلی رایجه.

✔️ تاج گل عروسی یا عقد

ورودی محضر و تالارهای عروسی رو با سبدهای گل ‌و تاج گل‌های اهدایی میهمانان به خاطر میاریم. سنت هدیه دادنِ تاج گل عروسی یک سنت قدیمی و زیباست که خوشحالی ما رو از حضور در اون مراسم و تماشای لحظات خوش عروس و داماد نشان می‌ده.

در طراحی انواع تاج گل عروسی یا عقد از رنگ‌های شاد و طرح‌های شلوغ و پر زرق‌وبرق استفاده می‌کنیم. گل‌هایی با رنگ‌های پرحرارت مثل رز یا گل ژربرا گزینه‌های مناسبی برای طراحی انواع تاج گل عقد و عروسی هستن.

✔️ تاج گل تبریک و افتتاحیه

رسم رایجی بین بازاری‌ها وجود داره که هنگام رونمایی محل کسب جدید، با هدیه دادن انواع تاج گل تبریک، برای صاحب کسب آرزوی برکت و موفقیت می‌کنن. این رسم و توی رویدادهای رسمی مثل همایش‌ها و نمایشگاه‌ها هم زیاد می‌بینیم که با کلی تاج گل نمایشگاهی ورودی سالن رو به هیجان میارن.

برای اهدای تاج گل تبریک، رویداد موردنظر باید اهمیت نسبی برای هدیه‌دهنده داشته باشه. مثلاً برای افتتاح یک دفتر کار کوچیک که دوست شما قراره کارش رو در اون شروع کنه، می‌شه با یک خرید سبد گل اون رو شادباش گفت اما برای یک فروشگاه بزرگ یا برای رونمایی از یک همایش، تاج گل نمایشگاهی گزینه بهتریه.

در طراحی تاج گل نمایشگاهی یا تاج‌هایی با تم تبریک، می‌شه از رز هلندی یا مینیاتوری، ارکیده، لیسیانتوس و آنتوریوم استفاده کرد.

 

انواع تاج گل بر اساس اندازه و شکل ظاهری

روش رایجه دیگه برای طبقه‌بندی انواع تاج گل توجه به اندازه و شکل ظاهری اون هستش که می‌تونه با تعداد طبقات، طول و عرض و حتی نوع پایه و استند تاج گل مشخص بشه. بنابراین هنگام خرید انواع تاج گل می‌تونید اندازه و شکل ظاهری اون رو هم مشخص کنید. تاج گل رو براساس تعداد طبقات در سه حالت زیر طراحی می‌کنن:

✔️ تاج گل یک طبقه

✔️ تاج گل دو طبقه

✔️ تاج گل سه طبقه

در هر حالت ابعاد و هزینه ساخت تاج گل متفاوته. درواقع بسته به تعداد طبقات تاج گل، ارتفاع اون مشخص می‌شه. مثلاً در تاج گل‌های یک طبقه ارتفاع 150 تا 180 سانتی‌متری رو داریم که با احتساب ارتفاع پایه نگهدارنده محاسبه می‌شه. در تاج گل دو طبقه ارتفاع تا 280 سانتی‌متر هم می‌رسه. و تاج گل سه طبقه رو ممکنه تا 350 سانتی‌متر هم ببینیم که با اندازه یک دیوار برابری می‌کنه!

مسئله دیگه نوع استند تاج گل هستش که در تعیین اندازه اون تاثیرگذاره. پایه تاج گل معمولاً فلزی یا چوبی درنظر گرفته می‌شه و یا از یک قاب سفارشی به عنوان استند تاج گل کمک می‌گیرن تا گل‌ها و سایر المان‌های مورد نظر مشتری رو پیاده کنن. علاوه بر دسته بندی انواع تاج گل بر اساس طبقات، دو دسته بندی دیگه هم وجود داره که در ادامه ازشون اسم بردیم:

✔️ تاج گل حلقه‌ای

تاج گل حلقه‌ای به شکل یک حلقه گل و روی یک استند دایره‌ای توخالی پیاده می‌شه و بر یک سه پایه از جنس چوب یا فلز قرار می‌گیره. این سبک خیلی شیک و مدرنه و طرفداران زیادی پیدا کرده. این تاج رو می‌شه برای هر موقعیت و مناسبتی هدیه داد. خصوصاً اگر برای مراسم‌های کوچک مثل تولد و نامزدی به دنبال گزینه‌های جذاب‌تر و چشم‌پرکن‌تری نسبت به دسته گل یا سبد گل هستید، تاج گل حلقه‌ای یک انتخاب عالیه.

✔️ تاج گل شبکه‌ای

این نوع تاج گل لوکس رو هم بر اساس نوع استند نام‌گذاری کردن. در تاج گل شبکه‌ای از نوعی استند خاص که معمولاً جنس چوبی و بافت مشبک داره استفاده می‌کنن. گل آرایی و سایر تزئینات هم روی همین پنل شبکه‌ای انجام می‌شه.

انواع تاج گل بر اساس اهمیت رویداد

بسته به اینکه رویداد چی باشه، چه اهمیتی برای شما داشته باشه و شما در چه نقشی برای اون خرید تاج گل انجام می‌دید، می‌شه یک دسته‌ بندی جدید برای انواع تاج گل تعریف کرد. رویدادهای معمولی تا خیلی خاص زمینه‌ساز طراحی تاج گل‌های معمولی تا خیلـی خیلــی خاص می‌شن. اینکه از چه تاج گلی در چه مناسبتی استفاده کنید رو می‌تونید از طراح تاج گل‌تون بپرسید البته در ادامه اشاره کافی به پاسخ این پرسش داشتیم. 🙂👇

✔️ تاج گل اقتصادی یا تاج گل ارزان

برای مناسبت‌هایی که چندان اهمیتی برای شما ندارن اما دوست ندارید دست خالی به اون‌ها پا بذارید یک تاج گل اقتصادی کارتون رو راه می‌ندازه. خصوصاً اگه نیاز باشه در حاشیه اون مراسم اسم‌تون دیده بشه و صاحب مراسم متوجه حضور شما بشه، اهدای یک تاج گل ارزان شما رو به هدف‌تون می‌رسونه. این تاج گل‌ها قیمت خیلی مناسبی دارن و با گل‌های اقتصادی و تزئینات جذاب اجرا می‌شن.

✔️ تاج گل کلاسیک

سبکی که همه ما آشنایی نسبی باهاش داریم و معمولاً جلوی گل‌فروشی‌ها زیاد نمونه‌هاشو می‌بینیم همون تاج گل‌های کلاسیک هستن. در طراحی انواع تاج گل کلاسیک، مرکز رو با گل‌هایی مثل داوودی یا اورینتال پر می‌کنن و بعد در حاشیه‌ها و شعاع اطراف دایره‌ی مرکزی، ترکیبی از برگ و گل‌های کوچکتر به کار می‌برن. تاج گل کلاسیک رو به صورت یک تا سه طبقه با توجه به خواست مشتری طراحی می‌کنن.

✔️ تاج گل درباری یا تاج گل اروپایی

تاج گل درباری رو مشابه تاج گل حلقه‌ای اما با دیزاین اروپایی طراحی می‌کنن که با کمک یک استند گل دایره‌ای انجام می‌شه. این حلقه رو با کمک گل‌هایی مثل لیلیوم، گلایل و رزهای سفید و کرم می‌پوشونن و در حاشیه کار از گل آرایی‌های خاص و آویزهای گل که روی حلقه اصلی سوار می‌شه استفاده می‌کنن.

✔️ تاج گل مدرن

تاج گل مدرن ظاهر ساده‌تر و لوکس‌تری داره و به سمت گل آرایی مینیمال گرایش پیدا می‌کنه. طراحی اون بی هیچ قاعده مشخص و سفارشی انجام می‌شه و تنوع گل محدود، استفاده کمتر از برگ و تمرکز روی گل‌هایی مثل آنتوریوم ویژگی اصلی تاج گل‌ مدرنه.

سخن پایانی | سفارش انواع تاج گل طرح سفارشی در سایت نازی‌گل

امیدواریم تا اینجا از مطالعه این مقاله بهره‌ی کافی برده باشید. تمام تلاش‌مون رو کردیم که دسته بندی‌های رایج و انواع تاج گل رو به تفکیک به شما معرفی کنیم تا در زمان خرید تاج گل با مشکل مواجه نشید. در آخر باید گفت اگر طرح مورد نظر شما تو هیچ کدوم از دسته بندی‌های فعلی جای نمی‌گیره و به دنبال سفارش تاج گلی با ویژگی‌های متمایز هستید، می‌تونید روی کمک ما حساب باز کنید. 😉

خوشبختانه در گلفروشی اینترنتی نازی‌گل همیشه برای سلیقه‌های خاص امکان این وجود داره که طرح مورد نظرشون رو به صوت سفارشی به طراح تاج گل ارائه کنن و اون رو در زمان مورد نظرشون تحویل بگیرن. البته به دلیلی فصلی بودن بعضی گونه‌های گیاهی باید از قبل برای خرید تاج گل سفارشی هماهنگی‌های لازم رو انجام بدید.

دیدگاه کاربران

ارسال یک دیدگاه

هیچ یک از اطلاعات وارد شده به جز نام شما منتشر نخواهند شد شده اند.

عملیات انجام شد