آشنایی با گل رز هلندی

آشنایی با گل رز هلندی

از دوران باستان، گل رز به عنوان ملکه گل ها به شمار می رفته و اشتیاق مردم به این گل زیبا در طول زمان افزایش یافته و موجب شده که تولید آن در گلخانه نیز رونق گیرد و همین گسترش تولید باعث شده که این گل در دنیا از نظر میزان تولید در صدر لیست گل ها قرار گیرد. گل رز هلندی یکی از محبوب ترین و زیبا ترین انواع گل رز است. در گل آرایی مراسم مختلف و باغچه آرایی نیز از رنگ های متنوع گل رز هلندی استفاده فراوان می شود. آشنایی با گل رز هلندی و خصوصیات آن که موجب محبوبیت آن شده و تفاوت آن با گل رز ایرانی و کاربرد آن در گل آرایی ها، در این مطلب به تفصیل اشاره می شود.

 

تفاوت گل رز هلندی و ایرانی

اولین مورد از تفاوت های گل رز هلندی و ایرانی، در شکل ظاهری و اندازه غنچه آن هاست. به طور معمول، ساقه های گل رز ایرانی، پر از خار بوده و بالعکس ساقه گل رزهای هلندی خار بسیار کمی دارند. گلبرگ های رزهای قرمز ایرانی معمولی و قرمز روشن می باشند. این در حالی است که رز قرمز هلندی گلبرگ هایی مخملی و قرمز تیره دارد.

تفاوت دوم رز ایرانی و هلندی، در مدت ماندگاری و عمر مفید آن ها می باشد. گل رز ایرانی بین ۳ الی ۶ روز تازه می ماند. اما گل رز هلندی عمر مفیدی حدود ۱۰ تا ۲۰ روز دارد.

در زمینه تنوع و رنگ بندی نیز رزهای هلندی بسیار متنوع تر هستند. رزهای ایرانی در ۳ یا ۴ رنگ تولید می شوند و فقط رنگ قرمز آن ها در تمام سال موجود است. این در حالی است که رز های هلندی در ۲۲ رنگ بندی متنوع تولید می شوند.

هزینه تولید رز ایرانی بسیار کمتر از رز هلندی می باشد. زیرا رزهای ایرانی در گلخانه های به سبک نیمه سنتی و سنتی اکثرا تولید می شوند. اما رزهای هلندی در گلخانه های مکانیزه و با تجهیزات، نظارت و رسیدگی عالی و پیشرفته تولید می شوند که بسیار هزینه بر است.

البته یادمان نرود که اسم این رز هلندی است و وجه تسمیه آن به علت نژاد این گل است. ولی خوشبختانه در گلخانه های پیشرفته در کشور عزیز خودمان تولید می شود و در نقاط بسیار زیادی از کشور تولید گل رز هلندی رواج یافته است. تولید این نوع گل رز در داخل، باعث اشتغال زایی خوبی در کشور عزیزمان نیز شده است.

 

اگر علاقه دارید میتوانید جدید ترین مقالات در زمینه گیاهان در صفحه مطالب نازیگل مطالعه کنید

گل آرایی با استفاده از گل رز هلندی

گل زیبای رز هلندی و همچنین ترکیب انواع رز در گل آرایی های جاهای مختلف و مصارف مختلف بسیار مطلوب و زیبا می باشد. از این رو مفتخریم اعلام نماییم گروهی متخصصان وب سایت گلفروشی آنلاین نازی گل که در زمینه فروش عمده گل در سراسر کشور فعالیت گسترده ای دارد، در زمینه گل آرایی مکان های مختلف به ویژه سمینارها، مجالس و مراسم عروسی و همچنین گل آرایی ماشین عروس درب منزل آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد و با استفاده از هر نوع گلی که مدنظر شما باشد حتی همین گل رز هلندی، بهتری گل آرایی را خدمت شما عزیزان ارائه می نماید.

خرید گل و گیاه با قیمت ارزان در محصولات سایت نازیگل

دیدگاه کاربران

ارسال یک دیدگاه

هیچ یک از اطلاعات وارد شده به جز نام شما منتشر نخواهند شد شده اند.

عملیات انجام شد